Rusko podporuje fašistický teror

25. 04. 2015 10:52:25
To, že středoevropské země postupně zabraňují vstupu ruským putinistickým motorkářům na své území je více než rozumné a může nás to naplňovat optimismem, že si naše vlády začínají postupně uvědomovat hrozby. Vlastně se naše země nemohly ani zachovat jinak. Proč?

Je totiž stále více evidentní, že je Evropa vystavena tomu, čemu se v poslední době říká HYBRIDNÍ VÁLKA. Ta má mnoho forem a jak jistě víte, její definice spočívá v tom, že není definována. Od těch mírnějších jako je propaganda nebo působení internetových trollů až po tu nejhorší formu a tou je nevyhlášená, ale plnohodnotná agrese ruských vojsk maskovaných za jakési povstalce nebo dobrovolníky. To všechno je hybridní válka.

Je také stále více evidentní, že cílem ruské hybridní války již není jen Ukrajina, ale celá Evropa a zejména ta, kterou on považuje za sféru svého vlivu a která začíná někde u Luhanska a končí v Berlíně. Putinova propaganda, působení tajných služeb a politická podpora extrémistů a jemu nakloněných politiků v této oblasti je evidentní.

Nejviditelnější ukázkou této hybridní války je avizovaná cesta motorkářského gangu nočních vlků po našem regionu tedy oblasti, na kterou si Putin činí nárok. Pod záminkou oslav druhé světové války konají tyto soukromé, ale prokazatelně na ruský režim napojené osoby spanilou propagandistickou jízdu, která je v podstatě reklamní turné na ruský imperialismus a putinismus.

Abychom se nemýlili, nejde o jedinou kolonu. Jedna kolona už vjela na území Polska. Jedná se o automobily a její poselství je jasné. Kromě ruských praporů je vyzdobena i svatojiřskými stužkami, symboly ruského vměšování na Ukrajinu. Nevíme, jestli splní své sliby o propagaci Novoruska a anexe Krymu, ale už teď je prokazatelná teze o propagaci ruského imperialismu.

Tato cesta má však ještě jeden, více skrytý význam, o kterém se až dosud málo vědělo a díky občanskému aktivismu se zjistilo více.

Jedná se i o výraz podpory extremistickým hnutím v regionu. Samozřejmě, že se nejvíce radují skalní putinisté, ale je evidentní, že tyto lidi Putin považuje za UŽITEČNÉ IDIOTY. Mnohem užitečnější a schopnější jsou pro něj pravicoví extrémisté, neonacisté a neofašisté. Přestože se Rusko tváří jako hráz proti fašismu, ve skutečnosti tyto síly v Evropě podporuje. Putinova téměř antifašistická kolona je právě výrazem podpory pro tyto síly.

Není náhoda, že 9. 5. se koná v Berlíně akce neofašistů s názvem Útok na Reichstaag. Což má být masová neofašistická demonstrace proti Německému režimu, proti demokratickému Německu. Oficiálně pod záminkou boje proti „islamizaci a amerikanizaci“ Evropy. Je zajímavé, že to jsou hrozby, kterými nás straší putinisté. Je evidentní, že ideologie putinismu a fašismu se stále více přibližují. Putinismus je stále nesnášenlivější a xenofobnější. Obě ideologie se shodnou na antiamerikanismu a rovněž na odporu vůči demokracii, vůči sjednocování Evropy, vůči náboženské, národnostní a sexuální toleranci. Proto by bylo možné setkání Putinistů a fašistů v Berlíně dne 9. 5. 2015 velmi nebezpečné nejen pro Německo, ale i pro Evropu a zejména pro náš region.

A to i v souvislosti s odhaleními, která ukazují, že Rusko a jeho „vlci“ zřizují po Evropě i světě výcvikové tábory pro proruské teroristy! Tyto výcvikové tábory jsou napojeny na ultrapravicové militanty v jednotlivých zemích, kteří se zde cvičí v používání násilí. Je tedy evidentní, že ruské násilnické gangy v Evropě jsou přímou bezpečnostní hrozbou pro náš region. Nejde jen o propagandu.

Je evidentní, že zatímco ruská propaganda neustále mluví o boji proti fašismu, Rusko ve skutečnosti podporuje, platí a cvičí fašistické teroristy ve světě a hlavně v Evropě.

Je tedy jasné, že vpustit si tyto elementy oficiálně a s velkou slávou do své země by byl akt čirého šílenství. Středoevropské země nemohly ani rozhodnout jinak.

Další významný prvek cesty Nočních vlků a toho, co se děje kolem je i zpravodajská kampaň ze strany Ruska. Dezinformace na sociálních sítích, protichůdné zprávy, provokatéři a podobně připomínají spíše vojenskou operaci než jakou si cestu po památnících války. Je jasné, že celá akce byla naplánována vojenskými a zpravodajskými mozky a více než výlet připomíná obsazování Krymu nebo infiltraci zelených mužíků na Donbas na začátku Ukrajinské války.

Nelze tolerovat, aby se náš region stál cvičištěm pro ruské zpravodajské síly pro případ žhavější fáze hybridní války.

Tyto akce jsou nebezpečné i v souvislosti s postupným krachem příměří na Ukrajině, která ruskou hybridní agresi stále trpí a trpět ještě asi bude. To je ta země, kde toto začalo. Existuje totiž i reálná obava, že Putinovi vlčí a jiní emisaři mají odpoutat pozornost od jeho dalšího možného vystupňováni agrese vůči této zemi. Toto nesmíme připustit a musíme ukázat, že svoboda Ukrajiny je i svobodou naší.

S tím souvisí ještě jedna věc. Miloš Zeman. Ten je jako vždy s ruskými provokacemi v pohodě a Nočních vlků se nebojí. Miloš Zeman se tak stává andělem ruské hybridní války. Ano náš prezident se stává advokátem sil, které nás ohrožují. Pokud jeho výroky přátelské k ruské hrozbě v minulosti nebyly velezradou, tak tohle už velezrada je.

Přestože upustil od kontroverzní účasti na ruské militaristické přehlídce, stále nemůžeme být spokojeni s tím, že tam jede jako jeden z mála demokratických státníků. Nalijme si čistého vína a připusťme, že známe našeho prezidenta a je velmi rozumné očekávat, že se v Moskvě dopustí něčeho, čeho by se jiný prezident nedopustil.

Buďme tedy rádi, že se vlády středoevropských zemí zachovaly rozumně, ale nenechme se tím ukolébat. Je potřeba neustále hlídat situaci, občanská kontrola je jedním ze základních prvků demokracie. Je třeba hlídat naše vlády, aby nepolevovaly v ostražitosti vůči Rusku a aby více podpořily Ukrajinu. A je třeba hlídat našeho prezidenta, který se stále více sklouzává od hloupých výroků k degradující spolupráci s násilnickým nepřítelem, který se neštítí ani příprav k fašistickému terorismu.

Autor: Tomáš Peszyński | sobota 25.4.2015 10:52 | karma článku: 21.97 | přečteno: 1074x

Další články blogera

Tomáš Peszyński

Také končím na Idnes

Vážení čtenáři a přátelé. Dovolte mi, abych i já oznámil svůj odchod z blogů Idnes. Kvůli Babišovi, jak jinak.

1.6.2017 v 11:00 | Karma článku: 25.56 | Přečteno: 1965 | Diskuse

Tomáš Peszyński

Vláda by měla zamezit vstup Alexandrovců do země

Jsem rád, že jsem mohl se svými kolegy aktivisty napsat dopis, který vyzývá ministra zahraničí Zaorálka, aby odebral víza Alexandrovcům. Z důvodů, které jsou v tomto dopise obsaženy. Zde je text dopisu:

18.4.2017 v 16:00 | Karma článku: 35.73 | Přečteno: 2983 | Diskuse

Tomáš Peszyński

59 Tomahawků by měl být jen začátek

V následujícím textu se pokusím vysvětlit, čeho by měl americký raketový útok na Asada být začátek. A proč mě naplňuje mírným optimismem.

18.4.2017 v 10:00 | Karma článku: 18.19 | Přečteno: 1402 | Diskuse

Tomáš Peszyński

Svět na Trumpolíně (3)

Shrnutí toho, co zas vyvedl Donald Trump. Je potřeba neustále poukazovat na to, že není standartní demokratický politik, ale někdo, kdo absolutně nemá na to být americkým prezidentem.

20.3.2017 v 16:00 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 576 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

O velkém zlomu v osobním životě jednoho člověka

Přečtěme si krátkou osobní výpověď člověka, v níž se hovoří o tom, jaké prožití a jaká zkušenost měla pro něj, v jeho osobním životě, ten největší význam. Možná tato slova pomohou také ostatním:

22.8.2019 v 14:24 | Karma článku: 6.57 | Přečteno: 278 | Diskuse

Petr Šimík

Pár myšlenek jako odpověď

Zajímavá diskuse k minulému článku mne dovedla k tomuto článku. Každý člověk v životě hledá nějaké poznání. Ale Co je vrchol poznání? Dá se v životě poznat tato nejvyšší pravda? Nedá.

22.8.2019 v 13:44 | Karma článku: 5.66 | Přečteno: 129 | Diskuse

Pavel Hewlit

Ta naše věčná vlastnost být za voly

Není to jenom věc pozorovatelná v MHD, je globální, akorát já mám v MHD blíž, a tak ji považuju za vlastní společenský model celého dalšího vnějšího světa.

22.8.2019 v 12:02 | Karma článku: 26.91 | Přečteno: 937 | Diskuse

Beata Krusic

A proč vlastně ne - Jirka Paroubek? 2.

Už jednou, tuším, že tak před třemi lety, jsem napsala svůj první blog na téma návratu Jiřího Paroubka. Proto dnešní blog nadepisuji stejně, ale s dvojkou na konci.

21.8.2019 v 16:29 | Karma článku: 15.05 | Přečteno: 485 | Diskuse

Pavel Vrba

Když se nakonec rozhodnu dobře

Co je to vlastně lidský život? Třeba hledání sama sebe a hledání něčeho krásného. Prostě něčeho, co nás drží při životě. A je to těžký, protože nás ze všech stran útočí tlaky konzumní společnosti, negativní zprávy a humus politiky

21.8.2019 v 16:19 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 289 | Diskuse
Počet článků 1059 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1004

Jsem obyčejný občan a běžný zaměstnanec. Mám však vyhraněné názory na některé věci. Jsem kosmopolitní liberál, Havlista, pravdoláskař, intervencionalista a příznivec federalizace Evropy a hrdý Eurohujer. Jsem hrdý příslušník běsnící pražské kavárny, majdanista a iluminát a teď už i sluníčkář

Najdete na iDNES.cz