Ruské lži do televize!

6. 06. 2015 10:00:00
Rusko si svojí propagandou naběhlo. Pokud se veřejnost seznámí a dozví se o podstatě jeho lhaní, bude to výhra.

Je naprosto nezbytné, aby se veřejnost dozvěděla více o propagandistickém ruském dokumentu o roce 1968. Jistě namítnete, že informace o něm proběhla všemi médii. To však nestačí. Je nutné ji dostat do povědomí široké veřejnosti. I takové, která si ráno na stánku kupuje Blesk a dívá se na Televizní noviny na Nově. Prostě mlčící většiny.

My, kteří se zabýváme politikou, o tom víme své, ale bohužel politikou, tedy starostí o věci veřejné, se zabývá jen aktivní menšina. Je tristní, když se bavíte s lidmi, kteří nemají ponětí, co se teď děje na Ukrajině, a jenom vám řeknou, že viděli loni v televizi nějaké „přestřelky“. Tito lidé netuší, jak moc jsou ohroženi. Takoví lidé jsou náchylní skočit na špek ruské propagandě; jsou náchylní podlehnout sofistikovaným metodám ruské propagandy o fašistech na Ukrajině a občanské válce, jsou náchylní uvěřit dalším lžím, které Rusko vyrábí, aby ospravedlnilo svou hanebnou agresi.

Pokud se však tito lidé dozvědí o tom, co Rusko tvrdí o roce 1968 v Československu, má ruská propaganda smůlu. Povědomí o roce 1968 je u nás široké. Hlavně mezi starší a střední generací. Jasně, že mezi teenagery se toto povědomí ztrácí, mnozí už nemají tušení, co se v roce 1968 stalo, jestli to bylo osvobození nebo vyhlášení samostatnosti, či snad bitva u Stalingradu. Ti ostatní však dobře vědí, o co jde, protože to není zas tak dávno. Drtivá většina pamětníků nejenže stále žije, ale tvoří stále aktivní část populace.

Nedovedu si představit Čecha, který by souhlasil s ruskou verzí. Nedovedu si to představit, i když jsem pár takových individuí viděl nedávno na vlastní oči. Jsem si však jistý, že drtivá většina veřejnosti bude ruským lhaním zděšena, znechucena a rozrušena.

A jsem přesvědčen, že díky tomu pochopí, co je ruská propaganda zač, a už jí neuvěří ani slovo. A o to tady jde.

Proto velmi vítám inciativu, která požaduje po naší televizi, aby tento dokument odvysílala v hlavním vysílacím čase. Pokud se to stane, bude to velmi silný úder ruské propagandě. Podobně jako realita kolem konvoje US Army. Je potřeba, aby veřejnost tento požadavek podpořila, aby všichni lidé měli možnost pochopit, co jsou to ruské lži.

Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale je třeba dostat ruské lži do televize.

Proto považuji za velkou čest, že sem se mohl stát spoluodesílatelem dopisu České televizi, který navíc podepsalo tolik vážených osobností.

Zde je:

Vážený pane řediteli,

dovolte nám se na Vás obrátit jménem signatářů níže uvedené výzvy občanů Slovenské a České republiky představitelům a pracovníkům veřejnoprávních médií v obou zemích.

Děkujeme za Vaši pozornost, kterou budete nastolenému tématu a návrhu věnovat,
s úctou,

Martin Uhlíř – člen iniciativy Open Doors

Tomáš Peszynski – člen iniciativy Pražský Majdan

Otevřená výzva pracovníkům Rozhlasu a televízie Slovenska a České televize:
Uveřejněte ruskou propagandu falzifikující invazi a okupaci Československa 1968!
Bratislava – Praha, 5. června 2015
Vážení pracovníci veřejnoprávních televízí a rozhlasu,
Vážení pánové generální ředitelé Václave Miko a Petře Dvořáku,
před několika dny státní televízní kanál Rossia 1 odvysílal dokument „Varšavská smlouva. Odtajněné stránky“. Žádáme Vás o bezodkladné odvysílání tohoto dokumentu v hlavním vysílacím čase veřejnoprávních televízí Slovenské republiky a České republiky s následnou studiovou diskuzí našich historiků a politologů.

Slovenští a čeští občané a zejména mladší generace, která ruské tanky na ulicích našich měst v roce 1968 ani dvě desetiletí okupace nezažila, mají právo vědět, jak bezostyšně propaganda Moskvy předělává dějiny a jak z pokusu Čechů a Slováků o socialismus s lidskou tváří dnešní už z poloviny fašistické Rusko vytváří fašistické spiknutí. Veřejnoprávní televize demokratických zemí musí na takovouto špinavost odpovědět tím, že ji zveřejní a zpřístupní každému občanovi.
Zmíněný film není jen exemplární ukázkou toho, jak bezostyšně dnešní moc v Moskvě překresluje dějiny Evropy a vymývá mozky vlastního obyvatelstva. Jeho odvysílání v předvečer návštěvy současného slovenského premiéra Róberta Fica je také testem, jak hluboko se někteří představitelé vlády SR dokáží sklonit před ruskou arogancí a penězi a jak dlouho ještě zůstanou slovenské a české státní orgány pasivní vůči protidemokratickému a protizápadnímu působení ruské propagandy a jejích pátých kolon. Maďarská společnost nedávno mlčky polkla své ponížení, když bývalý podplukovník KGB Putin při návštěvě Budapešti kladl věnce k památníku okupantů, kteří v krvi utopili protikomunistické povstání maďarského národa v roce 1956. Čeští a slovenští občané a demokratické instituce, mezi které patří i
naše veřejnoprávní televize, by neměli snahy o rozvrat našich demokracií ignorovat ale postavit se jim tváří v tvář.

Vážení pracovníci veřejnoprávní televize a rozhlasu, instituce, v nichž pracujete, stály v roce 1968 na straně svobodné vůle našich matek a otců – občanů Československa – a jejich společného úsilí o svobodu a demokracii. Úsilí, které roznesly na prach pásy tanků vyslané Moskvou. Ukažte se jako svobodní a důstojní potomkové generace, která kladla odpor vůči ruským okupantům tak jak mohla: slovem a obrazem! Je to i naše povinnost vůči stovce zavražděných a pěti stovkám zraněných bezbranných občanů Československa. Z poloviny fašistická Moskva právě začala vytvářet fašisty z našich rodičů a prarodičů: pokud to přejdete mlčky, za pár let budou skuteční fašisti vytvářet fašisty z nás všech, přesně tak, jak si již vyzkoušeli v případě Ukrajiny.

Podpisy signatářu jsou k prohlédnutí zde

Zde film o kterém se mluví. Bohužel stále jen v orginálním znění:

Autor: Tomáš Peszyński | sobota 6.6.2015 10:00 | karma článku: 22.92 | přečteno: 1013x

Další články blogera

Tomáš Peszyński

Také končím na Idnes

Vážení čtenáři a přátelé. Dovolte mi, abych i já oznámil svůj odchod z blogů Idnes. Kvůli Babišovi, jak jinak.

1.6.2017 v 11:00 | Karma článku: 25.01 | Přečteno: 1850 | Diskuse

Tomáš Peszyński

Vláda by měla zamezit vstup Alexandrovců do země

Jsem rád, že jsem mohl se svými kolegy aktivisty napsat dopis, který vyzývá ministra zahraničí Zaorálka, aby odebral víza Alexandrovcům. Z důvodů, které jsou v tomto dopise obsaženy. Zde je text dopisu:

18.4.2017 v 16:00 | Karma článku: 35.59 | Přečteno: 2931 | Diskuse

Tomáš Peszyński

59 Tomahawků by měl být jen začátek

V následujícím textu se pokusím vysvětlit, čeho by měl americký raketový útok na Asada být začátek. A proč mě naplňuje mírným optimismem.

18.4.2017 v 10:00 | Karma článku: 17.97 | Přečteno: 1375 | Diskuse

Tomáš Peszyński

Svět na Trumpolíně (3)

Shrnutí toho, co zas vyvedl Donald Trump. Je potřeba neustále poukazovat na to, že není standartní demokratický politik, ale někdo, kdo absolutně nemá na to být americkým prezidentem.

20.3.2017 v 16:00 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 561 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Martin Faltýn

Konečně přijel na bílém koni!

Kdo? No přeci, můj jmenovec Martin. Kam? Inu, do Prahy... My, sebestřední "zpovykaní" Pražáci to stejně vše posuzujeme podle sebe. Koneckonců, nebýt Prahy, nebyla by ani Sametová revoluce.

19.11.2018 v 10:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Irena Houdková

Vypusťte všechno z hlavy…

Ulevíte sobě i svému mozku. Určitě znáte situaci, kdy pracujete na důležitém úkolu. Potřebujete se maximálně soustředit, abyste podali maximální výkon v minimálním čase. To je dneska na denním pořádku, že?

19.11.2018 v 6:57 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 157 | Diskuse

Jan Tomášek

Výtvarné umění a psychika

- aneb malý report z výtvarně zaměřeného poznávacího zájezdu do Rakouska. Dvě lokality – jednak bývalé sanatorium v Gugingu, nyní centrum „art-brutu“ a později přímo Vídeň a Kunsthistorické muzeum.

19.11.2018 v 5:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Vilém Ravek

Návštěva "michelinské" restaurace je zážitek. Předtím se však dobře najezte.

Smyslem moderního gurmánství není se nasytit. Je to především velký kulturní zážitek, při kterém se však nezbavíte pocitu narůstajícího hladu. Přesto z "michelinské"restaurace odejdete i po velké útratě duševně obohaceni.

18.11.2018 v 19:21 | Karma článku: 37.60 | Přečteno: 2024 | Diskuse

Michal Pohanka

Výchova chlapců v Čechách (nepříčetnými matkami bez otců)

Může za to matka samoživitelka, která dítěti vše dovolí, což je zaručená cesta do pekel, dlážděná norskými úmysly. Odstrašující, leč bohužel zcela pravdivý a možná ani ne tak výjimečný příběh o tom, jak by se nemělo vychovávat.

18.11.2018 v 15:19 | Karma článku: 44.69 | Přečteno: 7073 | Diskuse
Počet článků 1059 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1002

Jsem obyčejný občan a běžný zaměstnanec. Mám však vyhraněné názory na některé věci. Jsem kosmopolitní liberál, Havlista, pravdoláskař, intervencionalista a příznivec federalizace Evropy a hrdý Eurohujer. Jsem hrdý příslušník běsnící pražské kavárny, majdanista a iluminát a teď už i sluníčkář

Najdete na iDNES.cz