Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Na frontě hybridní obrany 15. až 29. 8. 2015

31. 08. 2015 10:00:00
Zápisky z činnosti pro Východoevropskou agenturu pro boj s ruskou propagandou aneb na co zajímavého jsem narazil

Polský server novin Gazeta Wyborcza informuje o tom, že nejmodernější americké stíhačky, které jsou páteří vojenského letectva USAF, budou od pondělí 31. 8. 2015 rozmístěny v Polsku. O tom, že Američané pošlou tyto superstroje do Evropy, se ví několik dní, ale nepředpokládalo se, že budou umístěny ve východní Evropě. Takže budou.

Server E15.cz informuje o tom, o čem se šušká již několik týdnů. Rusové kvůli ekonomické krizi způsobené západními sankcemi masově opouštějí Karlovy Vary.

Zde naleznete soubor v .pdf, připravený ukrajinskou vládou, sestavený na základě zjištění ukrajinské tajné služby SBU. Je to přehledná, jednoduchá, ale přitom komplexní a vyčerpávající zpráva o aktuální přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině. Obsahuje organizační strukturu okupantů i posloupnost velení, jména velitelů, místa rozmístění a fotografické důkazy jejich přítomnosti. České zpracování připravuji a brzy zveřejním.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker slíbil ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi zrušení vstupních víz pro Ukrajince do EU do konce roku. Tuto důležitou a skvělou zprávu přineslo echo24.cz. Je evidentní, že to Evropa s Ukrajinou myslí vážně. Tento krok zjednoduší Ukrajincům cestování do EU a zničí korupci, nepořádek a vízové mafie, které díky vízovému systému tyly z Ukrajiny i Ukrajinců v EU. Vyrovná se to vítězství v bitvě.

O jednom z podstatných aspektů dopadů zlevnění ropy na Rusko píše Idnes.cz. Lukoilu klesnou zisky na polovinu. Putin byl král, protože těžil z vysokých cen ropy. Ty stále klesají, a tak se naplno ukáže bída putinského Ruska, jehož dočasná prosperita byla postavena na vysokých cenách ropy.

Jiří Leschtina na stránkách rozhlas.cz se vrací k hanebnému odsouzení nevinného ukrajinského občana režiséra Sencova na 20 let v Rusku. Leschtinův názor je takový, že Putin se lidí jako Sencov prostě bojí. Nelze než souhlasit.

Ukrajinský server polituka.info informuje o tom, jak ukrajinské dělostřelectvo rozstřílelo ruskou vojenskou kolonu. Sláva Ukrajině!

Velmi zajímavý článek přináší další ze serverů, jako je ten náš. Aktivisty vytvářený open-doors.cz. Ten píše o tom, jak francouzská pravice, bohužel nikoliv extrémní, vedená Sarkozym, buduje stále lepší vztahy s Putinem. Pozor na Sarkozyho! Není alternativou. K open-doors.cz bych jen rád dodal, že je to další produkt dnešní doby – stále se vzmáhajícího českého prodemokratického aktivismu; v brzké době i zde naleznete mé články.

Aktualne.cz přináší další dobré zprávy pro Ukrajinu a zprostředkovaně i pro nás všechny. Věřitelé se s Ukrajinou dohodli na odpuštění 20 % ukrajinského dluhu. 20 % není 100 %, ale je velmi podstatné, že byl oddálen ukrajinský bankrot, a Ukrajina tak získala další čas na řešení tohoto problému. Další finanční pomoc Ukrajině ze strany Evropy a Západu však bude naprosto nezbytná a žádoucí.

Idnes.cz přináší zprávy o tom, jak Rusko a Čína ruší společné projekty, protože na obě země doléhá krize. Rusko je drceno sankcemi, Čína má přirozené ekonomické problémy. Zaplesá srdce demokratovo, zvláště u vědomí toho, že naopak ekonomika USA roste mnohem rychleji, než se čekalo.

Jak píše Miroslav Patočka na stránkách svoboneforum.cz, dnešní ekonomická situace ve světě staví na hlavu Zemanovo volání po orientaci na ruské a čínské trhy, a to i za cenu ignorace lidských práv a chování těchto režimů. Ukazuje se, že to, že Zeman je ekonom nebo dokonce prognostik, je jenom jakási už vyvrácená legenda.

Miloš Zeman je jenom arogantní a tupý buran, král lůzy, který se lísá k upadajícím autokratickým režimům. Protože je takové chování nepochopitelné, zcela logicky se nabízí jako vysvětlení jen to, že to dělá ze zištných důvodů. Stejně jako jiní čeští kolaboranti z minulosti.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Tomáš Peszyński | pondělí 31.8.2015 10:00 | karma článku: 14.68 | přečteno: 1041x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Olča Vodová

„Zastřelen na útěku, na pohřeb nejezděte“

telegram pro rodinu, z koncentračního tábora politických vězňů bývalého Československa. Nepíše se rok 1951 ani 1961, tehda se psaly.

24.9.2021 v 18:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 |

Karel Trčálek

Ladislav Větvička zvolen osobností Moravy!

Za pár dní tu máme volby, ale jenom do Poslanecké sněmovny lordů Parlamentu ČR, kdežto letošní osobnost Moravy už máme zvolenou. Stal se jí Ladislav Větvička!

24.9.2021 v 16:56 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 181 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Do 100 let jezdila na kole a do 117 kouřila

Patříte mezi optimisty, které v září nedohání podzimní splín, nebo jste depresivní typ a je vám už teď nanic z představy namrzlých silnic?

24.9.2021 v 7:45 | Karma článku: 26.44 | Přečteno: 507 | Diskuse

Karel Trčálek

České zdravotnicví je polosocialistické peklo

Na článku M. Šichtařové o českém zdravotnictví mne zaujalo to, že jeho spoluautor, který byl jako lékař v Afghánistánu, vůbec netuší, jak se název této podivuhodné země správně píše. No, aspoň, že rozumí našemu zdravotnictví

23.9.2021 v 17:02 | Karma článku: 15.02 | Přečteno: 470 | Diskuse

František Skopal

Pohled starých civilizací na smysl života

Co za něj považovala třeba civilizace staroegyptská? Konkrétně kasta kněží Hórova oka? Jak se nám něco tak dávného jeví v současnosti? Ve světle současného duchovního poznání?

23.9.2021 v 16:18 | Karma článku: 9.89 | Přečteno: 155 | Diskuse
Počet článků 1059 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1006

Jsem obyčejný občan a běžný zaměstnanec. Mám však vyhraněné názory na některé věci. Jsem kosmopolitní liberál, Havlista, pravdoláskař, intervencionalista a příznivec federalizace Evropy a hrdý Eurohujer. Jsem hrdý příslušník běsnící pražské kavárny, majdanista a iluminát a teď už i sluníčkář

Najdete na iDNES.cz